Navigation Menu+

Dzień „0” – 5 sierpnia 2014

SŁOWO KSIĘDZA PRZEWODNIKA

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witam bardzo serdecznie całą wspólnotę XIX Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę.

Rozpoczynamy kolejną pieszą pielgrzymkę z Łowicza do Częstochowy. Wyruszamy w drogę! Z Chrystusem Przez Życie będziemy w tym Bożym pielgrzymowaniu przez dziewięć kolejnych dni. Będzie trud, zmaganie się ze sobą, ze swoimi słabościami, ale przyjdzie też upragnione wytchnienie, radość, przyjaźń, spontaniczne zachowania, taniec, radosna modlitwa uwielbienia!

Droga Siostro i Drogi Bracie! Pielgrzymi! Witam Was na początku pielgrzymki! Już teraz cieszę się, że będziemy razem i podziwiam Was za decyzję wyruszenia w tę piękną i niełatwą drogę. Witajcie w naszej wspólności pielgrzymkowej!

Witam bardzo serdecznie naszych kochanych Księży Przewodników: ks. Karola Chrapulskiego – przewodnika grupy Białej; ks. Jacka Zielińskiego – przewodnika grupy Biało-Żółtej; ks. Zbigniewa Kalińskiego – przewodnika grupy Brązowej; ks. Łukasza Warzyńskiego – przewodnika grupy Błękitnej; ks. Roberta Błaszczyka – przewodnika grupy Czerwonej; ks. Konrada Zawiślaka – przewodnika grupy Cytrynowej; ks. Pawła Olszewskiego – przewodnika grupy Fioletowej; ks. Wojciecha Szabrańskiego – przewodnika grupy Pomarańczowej; ks. rektora Sławomira Wasilewskiego – przewodnika grupy Zielonej. Witam księży wspomagających przewodników w grupach: Ojca Duchowego naszej pielgrzymki ks. Dziekana Adama Bednarczyka, ks. Kwatermistrza Marcina Moksa, księży Proboszczów 😉 , Wikariuszy, Przełożonych Seminarium, pełniących funkcje administracyjne w diecezji, honorowych Przewodników, księży Rezydentów, księży Studentów, zaprzyjaźnionych kapłanów z innych diecezji i zgromadzeń zakonnych, Braci zakonnych, a także księży Diakonów.

Witam i serdecznie pozdrawiam Drogie Siostry życia konsekrowanego ze zgromadzeń naszej diecezji i zaprzyjaźnionych zgromadzeń zakonnych  – dziękuję już teraz za Waszą piękną, cichą obecność. Dziękuję także Siostrom za Waszą pomoc oraz przygotowanie rozważań różańcowych na każdy dzień naszego pielgrzymowania. Cieszę się obecnością alumnów naszego łowickiego seminarium duchowego i pozdrawiam.

Pielgrzymowanie nie było by możliwe bez naszych przyjaciół posługujących nam w grupach: Porządkowych, Medycznych, Muzycznych, Kierowców samochodów bagażowych oraz Bazy, witam Was i dziękuję, że jesteście!

Witam służby centralne Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej: GS-ów, Przewodników Trasy, Sekretariat, Media, Centralny Punkt Medyczny, Kwaterkę, Sanepid, Technicznych, Sklepiki i Zaopatrzenie, Bazę, Wozi-Wodza, Liturgię.

Wasz Przewodnik XIX ŁPPM – ks. Rafał Babicki 

APEL JASNOGÓRSKI W ŁOWICZU

Jeszcze nie fizycznie, ale jak to powiedział Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba już duchowo z grupą Cytrynową, Błękitną i Zieloną rozpoczęliśmy wspólne pielgrzymowanie, które dopełnimy dnia jutrzejszego. Dzisiejszy Apel Jasnogórski poprowadziła Grupa Zielona na czele ze swoim Księdzem Przewodnikiem Sławomirem Wasilewskim. Ksiądz Rektor mówił o pielgrzymowaniu, które trwa nie tylko te dziewięć dni, ale całe nasze życie. O tym jak bardzo powinniśmy się do tego pielgrzymowania dobrze przygotowywać. Muzyczni z Grupy Zielonej wprowadzili nas w pielgrzymkowy klimat, śpiewając piękne pieśni, ale także Hymn ŁPPM oraz Piosenkę Roku, którą jest „Ty, ukochałeś mnie” – dzięki wielkie Zieloni – było pięknie. A teraz z biskupim błogosławieństwem czas spać 🙂 i do jutra! Widzimy się na Mszy Świętej w Katedrze o 7.00 😉


IMG_0109IMG_0119IMG_0128IMG_0130IMG_0135IMG_0144IMG_0160IMG_0161IMG_0172