Navigation Menu+

Grupa Czerwona

large_AKGC0X

Grupa Czerwona

www.parafiamiedzyborow.pl

W skład Grupy Czerwonej wchodzi około 70 pielgrzymów. Pochodzą oni z trzech dekanatów: Żyrardów, Mszczonów, Wiskitki, a także z Warszawy i Nowego Sącza.

Przewodnikiem grupy jest ks. Rafał Woronowski, a wspierają go ks. Adam Bednarczyk i ks. Roman Wawrzyniak oraz klerycy: Damian Mirecki i Dawid Olszewski. W grupie pielgrzymują także niezastąpione, zarażające uśmiechem i pozytywną energią s. Laurencja i s. Rozalia ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek.

Patronem Grupy Czerwonej jest Św. Franciszek z Asyżu. Pielgrzymi wędrują do tronu Jasnogórskiej Pani z pieśnią i modlitwą na ustach, niosąc nie tylko własne intencje, ale także intencje osób, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce. W modlitwie oddają Naszej Matce rodziny, proszą o potrzebne łaski, gorliwość, ożywienie duchowe oraz nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Grupa czerwona jest zwarta i gotowa. Pragnie uczyć się otwartości na brata i siostrę, którzy wędrują obok, bo być blisko Chrystusa, to znaczy być właśnie blisko drugiego człowieka. Pielgrzymi oddają także Matce Bożej wiele wdzięczności za otrzymane łaski.


Ks. Rafał WoronowskiKs. Roman Wawrzyniak