Navigation Menu+

Dzień 1 – 06.08.2018

Łowicz – Maków

Wyruszyli! XXIII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę – rozpoczęta. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą świętą, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba zaś słowo do pątników wygłosił bp Wojciech Osial. W homilii biskup pomocniczy prosił pielgrzymów, by byli otwarci na działanie Ducha Świętego, ale też na drugiego człowieka. O oprawę Mszy św. zadbała grupa Czerwona. 

W program duchowy wprowadził nas ks. Dionizy Mróz SDB – Ojciec Duchowny ŁPPM. Dziś pątnicy modlić się będą za siebie nawzajem, a także za duchowych pielgrzymów. W modlitwie pamiętać będą także o osobach, które zagubiły sens życia, by odnaleźli cel razem z Bogiem. 

Symboliczną „piątką” z bp. Andrzejem F. Dziubą, bp. Wojciechem Osialem, Przewodnikiem ŁPPM ks. Tomaszem Stępniakiem, ks. Robertem Kwatkiem oraz burmistrzem Łowicza Krzysztofem Kalińskim, pątnicy pożegnali Łowicz i wyruszyli w stronę Makowa. 


Duchu Święty obudź mnie do wiary, niech każdego dnia płonie we mnie Ogień Boży, oświecający drogę mojego życia.

Pierwszy dzień wędrówki za nami. Po ponad 24 km drogi pielgrzymi dotarli do Makowa, gdzie czeka na nich jeszcze moc atrakcji. Zanim jednak dotarli na nocleg tradycyjnie zostali przyjęci przez mieszkańców Zielkowic, Bobrownik, Stachlewa  i Woli Makowskiej.

W drodze słuchali konferencji przygotowanych przez ks. Piotra Różańskiego PR, który swoim słowem stara się wyjaśnić na czym polega i jak przebiega działanie Ducha Świętego. W tym roku prócz modlitwy różańcowej, Koronki do Miłosierdzia Bożego, pątnicy modlą się także nowenną do Ducha Świętego. Dzisiejszy program już za nami, a przed nami taniec, śpiew, zabawa – czyli wieczór radości 🙂 


 

 

 

 

 

 

 


 

Wieczór radości! 

Po całym dniu wędrówki na pielgrzymów czekała spora dawka emocji podczas wieczoru radości. Również dla mieszkańców Makowa był to szczególny dzień. Specjalnie dla pątników dzieci z makowskiej parafii przygotowały ogromny transparent z napisem „Maków wita pielgrzymów”. Grafitti ozdobiło plac muszli koncertowej, z której płynęły dźwięki piosenek i utworów o które zadbał wodzirej. Tańcom mogłoby nie być końca, jednak przed pielgrzymami jeszcze 8 dni wędrówki 🙂 Podczas zabawy wręczono podziękowanie ks. Rafałowi Babickiemu – Honorowemu Przewodnikowi Pielgrzymki a zarazem przewodnikowi grupy Fioletowej, za 7 lat budowania wspólnoty ŁPPM. W podziękowaniu ks. Rafał otrzymał piłkę z podpisami wszystkich księży ŁPPM a także koszulkę – w sam raz na boisko piłkarskie. 

Grupa Zielona tego wieczoru zaprosiła całą ŁPPM na spotkanie „po – pielgrzymkowe”, które odbędzie się 15 września, a grupa Błękitna wprowadziła pątników w modlitwę w duchu patriotycznym. Przez cały czas rozmowom, uśmiechom i radości nie było końca, podobnie jak zdjęciom w fotobudce 😉