Navigation Menu+

Dzień 3 – 08.08.2018

Wysokienice – Małecz

Trzeci dzień wędrówki rozpoczęliśmy Eucharystią w kościele w Wysokienicach. Od wielu lat w tym miejscu towarzyszył nam bp Józef Zawitkowski, jednak w tym roku ze względu na stan zdrowia nie mógł być z nami. Pielgrzymi pamiętali o swoim biskupie w modlitwie, a księża, którzy stanęli przy ołtarzu zadbali, by liturgia wyglądała tak, jak wtedy, gdy przewodniczy jej bp Zawitkowski. Nie zabrakło gestu wzniesienia rąk podczas Modlitwy Pańskiej, a także słów biskupa, które w swojej homilii wspomniał ks. Dionizy Mróz SDB. Ojciec Duchowny pielgrzymki wprowadził nas także w program duchowy dnia. Dziś pątnicy modlić się będą w intencji sprawujących władzę, grzeszników, a także osób poszukujących odpowiedzi na trudne pytanie, by znaleźli ją w Bożym Słowie. 

Serdeczne „Bóg zapłać” pątnicy składają mieszkańcom Wysokienic i Jasienia, na czele z proboszczem ks. Wiesławem Wasińskim, który przewodniczył Eucharystii. Dziękując za nocleg, każde dobre słowo zapewniają o modlitwie. „Duchu Święty, Duchu Rozumu, wspieraj naszą Ojczyznę w rozwoju, spraw, aby rządzący kierowali się dobrem wszystkich obywateli”

Trzeci dzień pielgrzymki dobiega końca. Dziś pokonali ponad 28 km i na noclegu zatrzymali się w Małeczu. Za nim jednak dotarli do celu dzisiejszej wędrówki spotkali się z wielką gościnnością mieszkańców Żelechlinka, którzy jak co roku czekali na pielgrzymów z pysznym obiadem. W tym roku pątnicy mogli wspomóc inicjatywę parafian, którzy chcą by w ich świątyni zawitały witraże. Dlatego też pod budynkiem kościoła sprzedawali miód, z którego dochód przeznaczony będzie na wykonanie witraży. Pielgrzymi chętnie wspomogli akcję i mają nadzieję, że za jakiś czas będą mogli podziwiać kolorowe szkiełka. 

Podczas konferencji pielgrzymi zostali wzmocnieni słowem o.Piotra Różańskiego i zapewnieni, że żadne ludzkie obietnice nie są większe niż te pochodzące od Boga. Przypomnieli sobie także, że nawet największy grzech nie zmienia Miłości Boga do człowieka. Kolejny dzień modlili się także Nowenną do Ducha Świętego, a wieczorem spotkają się na apelu, który poprowadzi grupa Pomarańczowa. 

 

Apel grupy Pomarańczowej

Od jutra wieczorne apele będą odbywać się w grupach. Dziś pielgrzymi spotkali się wszyscy razem na ostatnim wspólnym apelu – oczywiście przed Rędzinami 🙂 

Na początku spotkania Pomarańcze zaktywizowały pątników poprzez zabawy integracyjne. Następnie przedstawiły scenkę,w której pokazali „dwa światy” – zagubienia, bólu a także przemiany, która zachodzi, gdy zstąpi Duch Święty. Rozdali także słowo „Owocem zaś Ducha jest…”, które towarzyszyć będzie pielgrzymom w codziennej wędrówce.

Podczas apelu obecny był dyrektor żyrardowskiego ośrodka salezjańskiego ks. Marek Wyszomierski, który na koniec pozostawił pielgrzymom „słówko na dobranoc” i udzielił błogosławieństwa. Przed pątnikami spokojna noc w Małeczu, a jutro kolejny dzień wędrówki.