Navigation Menu+

Dzień 5 – 10.08.2018

Czarnocin / Biskupia Wola – Longinówka

Piąty dzień pielgrzymowania rozpoczęliśmy Mszą o wschodzie słońca przy OSP w Biskupiej Woli. Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Warzyński – przewodnik grupy Błękitnej, która zadbała o oprawę liturgii. Słowo zaś wygłosił ks. Roman Sękalski – przewodnik grupy Białej. Dziś wspomnienie św. Wawrzyńca diakona i męczennika, dlatego w modlitwie pamiętamy o dk. Tomaszu Szcześniaku, a także modlimy się w intencji druhów strażaków. Na szlaku nie zabraknie modlitwy za bierzmowanych, by postępowali mężnie według zasad wiary. 

Modlitwą otaczamy także s. Laurencję z grupy Czerwonej, która obchodzi imieniny, a także ks. Mateusza Adamskiego, który świętuje swoje urodziny na szlaku ŁPPM. 
 

Dziś półmetek naszych rekolekcji w drodze. Pogoda dawała się pielgrzymom we znaki, jednak oni niestrudzenie i z uśmiechem dążą do celu 🙂 Nieustannie modlą się w drodze, a także słuchają konferencji. Dzisiejszym tematem było Ciało i Duch – czyli jak połączyć te dwa „stany”, gdy jedno wydaje się ścierać z drugim. 

Po 38 km pątnicy dotarli do Longinówki i Milejowa, gdzie po Apelu Jasnogórskim w grupach będą nabierać sił do kolejnego dnia wędrówki.