Navigation Menu+

Dzień 6 – 11.08.2018

Longinówka – Kuźnica / Gosławice / Widawka

Pielgrzymowania dzień szósty. Pogoda nie rozpieszcza Pielgrzymów… Wczoraj słońce, dzisiaj deszcz, jednak oni niestrudzenie dążą do celu. Kolejny dzień wędrówki rozpoczęli Eucharystią w kościele parafialnym w Milejowie, gdzie przywitał nas nowy proboszcz ks. Piotr Kotas, który z radością i wielką otwartością powitał Pielgrzymów. Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Zieliński przewodnik grupy Zielonej, która zadbała o oprawę muzyczną liturgii, a słowo do pielgrzymów skierował ks. Rafał Woronowski, nawiązując do tematu dzisiejszych konferencji – „Jestem charyzmatykiem?”. Wypełniając program duchowy pielgrzymi modlić się będą w intencji osób chorych, cierpiących, a także tych, którym obiecali modlitwę i tych, których spotykają na drodze. 

Mimo deszczu uśmiechy z twarzy nie znikają. Pielgrzymi zgodnie przyznają, że Duch Święty przecież przychodzi pod różnymi postaciami – wczoraj jako ogień słońca, dziś jak ożywczy deszcz… 🙂 


Pogodowa mieszanka wybuchowa- tak można by opisać dzisiejszą trasę. Jednak modlitewnie – spokój 🙂 Pielgrzymi podczas konferencji zastanawiali się jakimi charyzmatami mogą służyć bliźnim, jak w nich działa Duch Święty. W modlitwie pamiętali o wszystkich, którym ją obiecali, a także o mieszkańcach, którzy witali pątników otwartością i przyjmowali kompotami, ciastem. Wśród grup wędrowała dziś Asia Piątkowska, która opowiadała o misjach w Gruzji, na których posługuje. Szósty dzień wędrówki pątnicy zakończą w Gosławicach, Widawce i Kuźnicy.