Uncategorized

Kryzys dnia trzeciego? Nic z tych rzeczy!

Przynajmniej z rana 😉 XXVII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa nie ustaje w drodze na Jasną Górę. Rozpoczęliśmy trzeci dzień wędrówki.

Eucharystii w kościele św. Marcina w Wysokienicach przewodniczył ks. Krzysztof Żądło – Przewodnik grupy Czerwonej. Przy ołtarzu stanął wraz ze swoimi „kolegami kursowymi” – ks. Bartłomiejem Jaską i ks. Piotrem Ornafą – Przewodnikiem grupy Brązowej – księżmi neoprezbiterami.

Ich obecność nie jest przypadkowa, tak jak homilia ks. Jarosława Łękarskiego – wicerektora WSD Łowicz, który mówił o „aborcji powołań”. – Papież Franciszek mówi, że żyjemy w czasach „kryzysu decyzji”. Możemy decydować, jakie buty kupić, ale podjąć decyzję na życie, wyboru kapłaństwa czy małżeństwa… – mówił ks. Łękarski. – Jest taki włoski kapłan Amadeo Cencini, który odważnie używa słów „aborcja powołań”. Zobaczcie, jaka myśl jest w nas, gdy ktoś mówi, że myśli o małżeństwie, zakonie, kapłaństwie, zakonie. Po co Ci to? Korzystaj z życia! Teraz to niemodne… – skłaniał do refleksji wicerektor WSD.

Trzeciego dnia pielgrzymki modlimy się o rozeznanie powołania – do kapłaństwa, życia konsekrowanego, małżeństwa. Na szlaku są z nami klerycy, siostry zakonne – s. Alicja, s. Laurencja i s. Rozalia a także ks. Józef Zwoliński CSSp – proboszcz parafii w Cielądzu, którzy w trakcie drogi będą mówić o swoim powołaniu. Podobnie, jak kapłani i małżeństwa wędrujące w grupach.