JUŻ NEDŁUGO RUSZAMY!

Dlatego Drogi Pielgrzymie:

O godzinie 7:00 Msza Święta w Katedrze w Łowiczu i uroczyste rozpoczęcie Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Gorę.

Jeśli nie oddałeś bagażu w terminie wyznaczonym na spotkaniu przed-pielgrzymkowym, to jeszcze nic straconego. Na parkingu, koło katedry, będą znajdowały się bagażówki każdej z grup. Tam można będzie oddać duży bagaż i wnieść opłatę w wysokości ustalonej przez ks. Przewodnika Grupy.  Na trasę wyruszamy tylko z bagażem podręcznym.

Po Mszy Świętej mamy czas na śniadanie i zawieranie pierwszych znajomości z siostrami i braćmi, z którymi wyruszymy na szlak. Warto pamiętać, że przez najbliższe 9 dni będziemy razem kształtować się w duchu Ewangelii. Zadbajmy więc o siebie nawzajem.

Siostro i Bracie jeśli nie jesteś jeszcze pielgrzymem, bo nie zapisałeś się w naszym sekretariacie ŁPPM lub przez formularz on-line, bezwzględnie pamiętaj, aby to zrobić do godz. 9:00, jeszcze przed wyjściem z Łowicza.  Rozejrzyj się za samochodem z napisem SEKRETARIAT i nie zwlekaj, aby poznać nasze przemiłe siostry, które dbają o to, abyśmy bezpiecznie wędrowali do tronu Jasnogórskiej Pani. To od nich dowiesz się wszystkich szczegółów, otrzymasz pomoc przy zapisach i tegoroczny pakiet przygotowany z myślą o Tobie.

Koszt wpisowego na całą pielgrzymkę to 140 zł.

Jeśli wybierasz się na jeden dzień, należy wnieść wpisowe w wysokości 60 zł. Wówczas otrzymasz pełen pakiet plus ubezpieczenie i w razie potrzeby będziesz mógł skorzystać z pomocy medycznej oraz sanitarnej. Decydując się na każdy kolejny dzień pielgrzymowania zwiększamy kwotę o 10 zł. Dokładnie tak, jak obrazuje to poniższy obrazek:

Pielgrzymka to czas modlitwy, pracy nad sobą i totalnego oderwania się od złych nawyków takich jak: grzech, niewłaściwe słowa, gniew, lenistwo, brak miłości do bliźniego, egoizm…

Pielgrzymka to czas spędzony na wsłuchaniu się w Boże przykazania, radość z bycia dobrym i dzielenia się tym z drugim człowiekiem. NIC MI SIĘ NIE NALEŻY, ale za wszystko dziękuję, a gdy zrobię coś nie tak przepraszam. To nie czas all inclusive, ale zdanie się na łaskę Pana Boga i uczenie się przyjmowania nie tego na co czekam, a tego, co zostanie dla mnie przygotowane.

Pamiętaj, aby zabrać wygodne rozchodzone obuwie, leki, z którymi się nie rozstajesz każdego dnia, namiot i miskę, gdyby okazało się, że trzeba spędzić noc w ogrodzie lub na polu namiotowym.

Pamiętajmy, że pielgrzymka to czas gdzie zdajemy się na scenariusz napisany przez Boga, a nie przez nas samych. Zaufajmy wspólnie i poczujmy jak Bóg troszczy się o nas, bez naszego zabiegania, przebiegłości i zaradności. Wsłuchajmy się w tym roku i uwierzmy Bogu, że wie co dla każdego z nas jest dobre i jakie doświadczenie jest nam potrzebne. Miejmy godną postawę chrześcijańską i jednocześnie przypomnijmy sobie podstawy naszej wiary.

POWODZENIA I DO ZOBACZENIA!

ks. Tomasz Stępniak – Przewodnik ŁPPM