Dzień 2 – 07.08.2021

Zmęczeni deszczem, ale zregenerowani po wieczornej modlitwie, zabawie i spokojnej nocy w Makowie – rozpoczynamy 2. dzień wędrówki do Mamy 🙂

W kościele św. Wojciecha zgromadziliśmy się na Eucharystii, której przewodniczył bp Wojciech Osial. W słowach homilii biskup pomocniczy diecezji łowickiej przypomniał nam, że naszym zadaniem jest uwielbiać Pana Boga w słońcu i deszczu i być zawsze jak najbliżej Niego, bo to przy Nim i z Nim możemy osiągnąć świętość.

O muzyczną oprawę Mszy św. zadbała grupa Fioletowa – dziękujemy!

Dziękujemy także za nieocenioną gościnność pana wójta Jerzego Stankiewicza, pracowników Urzędu Gminy, dyrekcji szkoły oraz mieszkańców – co roku czujemy się zaopiekowani, nakarmieni i szczęśliwi, że możemy się z Wami spotykać wędrując do Mamy.

Ruszamy dalej 😉 a dziś droga wiedzie do Wysokienic!

Nie mogło być inaczej… nakarmieni przez gospodarzy z Byczek, Lnisna, Michowic dotarliśmy cali i zdrowi do Wysokienic, gdzie czekały na nas kolejne smakołyki.

Za hojność naszych gospodarzy – stokrotnie dziękujemy i obiecujemy pamiętać o Waszych intencjach w modlitwie.

Czas modlitwy, śpiewu i integracji na szlaku przeniósł się do kościoła parafialnego w Makowie, gdzie wieczorem spotkaliśmy się na Wieczorze Uwielbienia, który poprowadził dla nas zespół „Boża spRawka”. Brakuje nam słów, by opisać emocje, wzruszenia i poczucie pokoju, które ogarnęło nasze serca. Dziękujemy <3