Dzień 3 – 08.08.2021

Trzeci dzień wędrówki do Mamy – rozpoczęty! Na ŁPPM każdy dzień zaczyna się tak samo – od najważniejszego punktu – Eucharystii. Dzisiejsza, niedzielna, wyjątkowa i powołaniowa, ponieważ uczestniczyli w niej nasi neoprezbiterzy ks. Hubert Siepert, ks. Adam Łukaszewicz a duchowo łączył się z nami ks. Artur Kosiorek. Zaś homilię wygłosił ks. Jarosław Łękarski, wicerektor WSD w Łowiczu i Przewodnik grupy Czerwonej.

Tak, tak – to właśnie dziś szczególnie modlimy się o powołania do kapłaństwa, zakonu, ale i rozeznanie, do czego zaprasza nas Pan Bóg. Jedno jest pewne – na wzór św. Józefa, chcemy w pokorze i otwartym sercem przyjąć Jego wolę.

O to będziemy modlić się podczas kolejnych etapów, a dziś przed nami 28 km 🙂 Dość silny wiatr innym by przeszkadzał, nam dmucha w skrzydła 😉 wszak dążymy do świętości! A słuchając słów Ojca Duchowego ks. Dionizego Mroza – nie szemramy, nie narzekamy, zachwycamy się i dziękujemy za wszystko, co Bóg nam daje!

I tu dziękujemy grupie Cytrynowej za oprawę muzyczną Eucharystii 🙂

Świadectwa, duchowe rozmowy i pytania – każde z odpowiedzią 🙂 Na tym upłynął nam trzeci dzień wędrówki. Najedzeni w Żelechlinku ruszyliśmy do Małecza, gdzie wieczorny apel poprowadziła dla nas Czerwona Pomarańcza 🙂

Za nami już 72 km – zmęczenie powoli daje się we znaki, ale cel już coraz bliżej.