Dzień 6 – 11.08.2021

Po ogromnych trudach i morderczym deszczu, które miały miejsce dnia poprzedniego, pielgrzymi stają przed szóstym dniem wędrówki z nadzieją, że ten dzień będzie dla nich przychylniejszy i przyniesie im upragnione wytchnienie.

Na samym początku chcemy z całych serc podziękować księdzu proboszczowi z Milejowa, ks. Piotrowi Kotasowi , który otworzył dla nas swe serce i zezwolił na nocleg pielgrzymów w kościele. Dziękujemy gospodarzom z Longinówki, którzy gościli pątników.
Dziękujemy wszystkim służbom za pomoc w pielgrzymowaniu w ulewie, szczególne podziękowania kierujemy do Kwatermistrzów, którzy nie patrząc na siebie wybiegali w deszczu, aby zabrać pielgrzymom tuby i gitary, a na noclegu dopilnowali, aby żadnemu pielgrzymowi nic nie zabrakło, aby każdy dostał swój bagaż i miał zapewnione bezpieczne miejsce do zasłużonego odpoczynku.

Słowa wdzięczności kierujemy do grupy Czerwonej, która przygotowała dzisiejszą oprawę Mszy świętej, a także do księdza Rafała Babickiego za przewodniczenie Mszy i wygłoszoną homilię, która nawoływała do ciągłego rozwoju oraz do porzucenia oczekiwań niemożliwych do spełnienia.

Przed pielgrzymami zapowiada się długi dzień wędrówki, kierujemy się do Kuźnic, Widawki i Gosławic.