Rozważania różańcowe XXVII ŁPPM

Rozważania różańcowe przygotowała s. Laurencja, niepokalanka.

10/08/2022

– Tajemnice chwalebne –

Tajemnica I – Zmartwychwstanie

Chrystus zmartwychwstając przynosi nam pokój, największy dar. On chce, byśmy tak samo codziennie zmartwychwstawali i żyli, by nasze życie trwało a nie kończyło się. Jezu, daj pokój mojemu sercu. Naucz mnie żyć.

Tajemnica II – Wniebowstąpienie

Teraz Jezus do końca wypełnił już swoją misję. Wstąpił do Nieba i chce, byśmy też doświadczyli tej rzeczywistości. Będąc w Niebie jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. Daj Panie, by Niebo przenikało całe nasze ziemskie życie. Daj nam pragnąć Nieba!

Tajemnica III – Zesłanie Ducha Świętego

Gdy zstąpił na uczniów Duch Święty oni wszyscy byli razem. Daj nam Panie doświadczyć jedności, z której wyrośnie miłość. Daj nam Panie doświadczyć dzięki Duchowi Świętemu, że jesteś z nami wciąż, że już nigdy nie będziemy sami, bo kochasz nas jak nikt.

Tajemnica IV – Wniebowzięcie Matki Bożej

Matka Boża została wzięta do Nieba z duszą i z ciałem. To nagroda za Jej życie na ziemi. Zadanie, jakie miała do spełnienia było niezwykle trudne. Zdała się na Boga. A ja? Czy ufam jak Jego Matka? Jezu, ufam Tobie, czy sobie?

Tajemnica V – Ukoronowanie Matki Bożej

Maryja jest nazwana Królową Nieba i Ziemi, bo jest najbardziej pokorna ze wszystkich. Tylko Ona potrafi przekroczyć siebie. Widzi więcej niż siebie, niż swoje pragnienia, niż swoje racje. Kocha i daje ludziom tę Miłość.

09/08/2022

– Tajemnice bolesne –

Tajemnica I – Modlitwa w Ogrójcu

Pan Jezus modlił się a wcześniej prosił uczniów, by czuwali. Zabierz ode mnie sen, Jezu, gdy trzeba czuwać. Chcę być przy Tobie, byś nie był sam…

Tajemnica II – Biczowanie

Zawsze, gdy gniewam się na kogoś – uderzam Ciebie Panie Jezu. Gdy moje myśli, słowa i czyny nie są dobre, gdy wstydzę się ich, ale nie zmieniam się – Ty cierpisz, Ciebie biczuję. Jezu – wybacz.

Tajemnica III – Ukoronowanie cierniem

Obwołali Jezusa królem i kpili z Niego, dali Mu koronę ale nie złotą tylko cierniową. Ile razy niby doceniam kogoś – ale kpię, mówię, o zasługach – ale zaraz komentuję i drwię. Jezu. Nie ma we mnie prawdy, nie jestem sobą. Naucz mnie stawać w prawdzie i lepiej milczeć niż ranić słowem.

Tajemnica IV – Dźwiganie krzyża

Szymon, Weronika i wielu innych chciało pomóc. Ja odwracam się, by nie widzieć, bym nie musiał wychodzić przed szereg i pokazywać się przed ludźmi. Jezu, zobacz, co zrobiła ze mnie ludzka opinia. Wolę siedzieć z głową w piachu niż pomóc Tobie i żyć…

Tajemnica V – Ukrzyżowanie Pana Jezusa

W ostatniej chwili swojego ziemskiego życia dałeś pocieszenie. Jezu, chcę być jak dobry łotr – blisko Ciebie i w Twoim Królestwie.

08/08/2022

– Tajemnice radosne –

Tajemnica I – Zwiastowanie

Bóg zgodził się, by stać się człowiekiem, zatem i my starajmy się być podobni do Boga. Czy dziś słuchałem jak Maryja? Czy usłyszałem brata i siostrę? Czy w tłumie ludzi potrafię dostrzec tego, kto mnie potrzebuje??

Tajemnica II – Nawiedzenie św. Elżbiety

W każdym napotkanym człowieku ukrył się Pan Jezus i chce, byśmy Go tam szukali. Mamy tak wiele okazji, ale i jeszcze więcej tłumaczeń obronnych – bo rodzina, bo wychowanie, bo czarny kot, bo pogoda. A Jezus przechodzi, czeka. Zatrzymaj się. Usłysz Go wreszcie!

Tajemnica III – Narodzenie Pana Jezusa

Trzeba się do siebie uśmiechać, bo uśmiech jest pierwszym objawem dobra między ludźmi. Potem zaczynamy patrzeć, a następnie słuchać. Z uśmiechu i spojrzenia rodzi się dobro. Jezus, Który się rodzi jest DOBRY. Bądźmy dla siebie dobrzy.

Tajemnica IV – Ofiarowanie w świątyni

Gdy daję swój czas, uwagę, zainteresowanie drugiemu człowiekowi – zawsze daję go Panu Jezusowi. A dziś? Czy przestałem myśleć chociaż trochę o sobie? Czy potrafię dziękować za brata i siostrę?

Tajemnica V – Odnalezienie

Panie Jezu, ile razy gubiłem się a Ty wciąż niezmordowanie wychodziłeś mi naprzeciw… Dziękuję, że masz do mnie cierpliwość, że wybaczasz moje odejścia. Dziękuję, że dajesz mi nową szansę i pozwalasz zaczynać od nowa. Tęsknię za Tobą. Nie chcę znowu stracić Cię sprzed oczu.

07/08/2022

– Tajemnice chwalebne –

Tajemnica I – Zmartwychwstanie

Ty żyjesz, a my wstydzimy się mówić o Tobie. Panie Jezu, daj odwagę naszym sercom, by kochały Cię też przy innych ludziach.

Tajemnica II – Wniebowstąpienie

Gdy wstępujesz do Nieba przygotowujesz tam nam mieszkanie. Tak bardzo nas kochasz, że chcesz, byśmy byli tam, gdzie Ty. Co albo kogo najtrudniej będzie mi zostawić?

Tajemnica III – Zesłanie Ducha Świętego

Duch Święty stale nas umacnia i pomaga. Jest jednocześnie dyskretny i porywczy. Przemawia w ciszy i w szumie. Naszym zadaniem jest tylko słuchać i wierzyć.

Tajemnica IV Wniebowzięcie Matki Bożej

I nareszcie Jezu – jest z Tobą Twoja Matka. Zasłużyła na miejsce w Niebie po swoim ziemskim życiu, po swoim FIAT… Oto ja, służebnica Pańska… a ty, jak służyłeś dziś?

Tajemnica V – Ukoronowanie Matki Bożej

Ona jest Królową, jest pokorna, nie wywyższa się tylko dziękuje i wstawia się za nami. Tak, jak Maryja chcę wypełniać wolę Boga. Królowo pokoju, Królowo świata – módl się za nami.

06/08/2022

– Tajemnice radosne –

Tajemnica I – Zwiastowanie

„Oto ja, służebnica Pańska… niech mi się stanie według Twego słowa.” Czy ja potrafię powiedzieć za Maryją, że na przepadłe zgadzam się z pomysłem Boga na moje życie?

Tajemnica II – Nawiedzenie św. Elżbiety

Czasem nie trzeba wielu słów. Wystarczy tylko obecność. Bo o to chodzi w relacji, aby być. Aby dać siebie, by nawet nieświadomie ale zanieść Jezusa do człowieka.

Tajemnica III – Narodzenie Pana Jezusa

W ciszy, czasem w samotności, bez wrzawy i gwaru rodzi się Miłość. Trzeba się wsłuchać i przyjąć. Trzeba otworzyć serce i oczy. Wtedy można dostrzec rodzące się życie.

Tajemnica IV – Ofiarowanie w świątyni

Maryja ofiarowała Jezusa w świątyni. Ja także podczas każdej Mszy Świętej mogę coś od siebie Bogu ofiarować. On czeka na mój dar, na moje serce… całe.

Tajemnica V – Odnalezienie

Czy zastanawiałeś się, kiedy nie masz ochoty na modlitwę, kiedy w kościele myśli uciekają jak najdalej od ołtarza – czy zastanawiałeś się, że to nie On – Bóg się zagubił, tylko ty jesteś zajęty sobą. On czeka, i nawet nie wiesz, jak jest blisko.