Dzień 1 – 06.08.2021

Pogoda nie rozpieszcza, ale Pielgrzymi XXVI ŁPPM są nieustraszeni – wszak oddają się w opiekę Najlepszej Matki, która chroni ich swoim płaszczem, ale nikt nie mówił, że jest to płaszcz przeciwdeszczowy 🙂

Po Mszy św. w łowickiej katedrze, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, na szlak wyruszyło ok. 400 pątników. Wśród nich nie brakuje nowych twarzy, co bardzo cieszy 🙂

Zmoknięci, ale szczęśliwi, że możemy wędrować do Matki zatrzymaliśmy się w Zielkowicach, Stachlewie, Bobrownikach (skąd ciężko wyjść i słowo „ciężko” jest tu na miejscu, po pysznościach przygotowanych przez gospodarzy), Woli Makowskiej i Makowie, gdzie dziś spędzimy noc a wcześniej przeżyjemy Koncert Jubileuszowy XXV ŁPPM, którego partnerem jest Województwo Łódzkie.

Serdecznie dziękujemy grupie Brązowej za oprawę muzyczną Eucharystii i wszystkim, dzięki którym udało nam się pokonać 24 km.

Dziękujemy Wam za wspólną modlitwę i zabawę, które zakończyły obchody srebrnego jubileuszu 25-lecia ŁPPM. Koncert nie odbyłby się, gdyby nie przychylność naszych przyjaciół: Województwa Łódzkiego, wójta gminy Maków p. Jerzego Stankiewicza i mieszkańców, Zespołu „Zjednoczeni z Chórami Aniołów”, wodzireja Kamila, naszym Partnerom i Sponsorom.

Z serca dziękujemy! <3