Dzień 1 – 06.08.2022

Stało się! XXVII ŁPPM wyruszyła na szlak i nie zamierza się zatrzymać, mimo że ulewny deszcz nie ułatwia wędrowania.

Jednak, jak podkreślił w homilii bp Wojciech Osial – przez drogę powinna nieść nas intencja. To ona sprawia, że ani słońce, ani deszcz nie powinny być przeciwnościami. To intencja jest motywacją do drogi.

Dziś wspólnota ŁPPM idzie w intencji wszystkich Księży Przewodników ŁPPM, by głęboko wierzyli w moc sprawowanych sakramentów i pewnie prowadzili spotkanych wiernych do nieba. Modlimy się także za wszystkich, którzy wyruszyli na szlak, by mieli otwarte oczy serca i byli gotowi służyć bliźnim.

Opiece Maryi powierzamy też sprawujących władzę w lokalnych społecznościach, by zawsze byli głosem najsłabszych i potrzebujących. W modlitewnej jedności łączymy się także z duchowymi pielgrzymami.

Dziś trasa wiedzie nas od Łowicza do Makowa. Niezwykłej gościnności doświadczamy w Zielkowicach, Bobrownikach, Stachlewie, Woli Makowskiej i samym Makowie, gdzie spotkamy się na wspaniałym koncercie NiemaGotu o 19.00

Bądźcie z nami! Zapraszamy Was do zaglądania na nasze media społecznościowe – Facebook i Instagram 🙂

Odcinki od Stachlewa do Woli Makowskiej i do Makowa przyniosły nadzieję, że to będzie piękny wieczór. Po burzy – przyszło słońce 🙂

Po blisko 20 km pokonanych w deszczu, ostatnie etapy przebiegły nam słonecznie nastrajając do radości i uwielbienia, które miało miejsce podczas wieczornego spotkania.

Maków – jak zawsze – przywitał nas niezwykłą gościnnością, za co dziękujemy: proboszczowi ks. Tadeuszowi Jarosowi, wikariuszowi ks. Adamowi Łukasiewiczowi, wójtowi gminy Maków – p. Jerzemu Stankiewiczowi i rzeszy mieszkańców podejmujących nas na noclegach, obsłudze hali sportowej, na której również znaleźliśmy nocleg 🙂

Koncert zespołu „niemaGOtu”, obecność naszych rodzin, przyjaciół, bliskich, Fundacji „Maria Magdalena” – tyle powodów do szczęścia, dziękczynienia i radości!

A to spotkanie było piękne! Pełne modlitwy, uśmiechów, rozmów, ale i słuchania. Dziękujemy, że byliście z nami!

Wieczorny apel poprowadziła grupa Biało – Żółta – dziękujemy!